30 saniye içerisinde resimdeki kayıp nesneleri bulabilecek kadar iyi misin?

Kayıp nesneleri bulmanız için hazırlanan bu görsel, görsel algınızı ölçmek için tasarlanmış bir optik illüzyon bulmacasıdır. Çünkü bu optik illüzyon görselini sadece gözlem konusunda yetenekli olan kişiler 30 saniye içerisinde çözerek başarılı sonuçlar elde edebilir. Siz de o kişilerden biri olduğunuzu kanıtlamak istiyorsanız bu içerik tam size göre!

Aşağıdaki resimde toplam 12 nesne gizlenmiş ve bu kayıp nesneleri bulmanız için sadece 30 saniye süreniz var. Ancak görsel ne kadar basit görünse de kayıp nesneleri aramaya başladığınızda iş biraz zorlaşacak ve kafanız karışacak.

KAYIP NESNELERİN TAMAMINI 30 SANİYE İÇİNDE BULYukarıda da belirttiğimiz gibi bu görselde 12 tane kayıp nesne var. Ve bu kayıp nesneleri bulmak için sadece 30 saniye süreniz var. Herhangi bir dış yardım almadan görsel algı testinde kayıp nesneleri bulmak için aramaya başlayın.

Kayıp nesneleri bulmak için görsele iyice odaklanmalı ve süreye karşı paniklemeden bir yol izlemelisiniz. Kayıp nesnelerin yerlerini bilmediğiniz için verilen süre size biraz kısa gelebilir ama bir tane nesne bulunca diğerlerini fark etmesi daha da kolaylaşır.

KAYIP NESNELERİ ARARKEN SÜREYİ UNUTMAGözlerimiz gördüğü farklılıkları zihnimizi kandırarak görmemiş gibi yapabilir. Bu nedenle bir yere bakarken dikkatinizi toplamayı ve algınızın açık olmasını göz önünde bulundurmalısınız. Süre bittiğinde ise kayıp nesnelerin tamamını bulamadıysanız kendinize bir şans daha vererek yeniden deneyebilirsiniz.

Evet, kayıp nesneleri bulmanız için hazırladığımız optik illüzyon testinde süre bitti. Yukarıda da belirttiğimiz gibi dilerseniz süreyi baştan başlatarak kendinize bir şans daha verebilir dilerseniz de aşağıdaki görsele bakarak kayıp nesnelerin nerede olduğunu görebilirsiniz.

İşte kayıp nesnelerin yerleri;Kayıp nesnelerin tamamı yukarıda tek tek işaretlendiği gibiydi. Artık tüm cevapları biliyorsunuz. Peki, daha önce 90 saniye içerisinde resimdeki gizli nesneleri ya da 60 saniye içerisinde ustalıkla saklanmış olan nesneleri bulmanız için hazırlamış olduğumuz görsel illüzyon testlerini çözmüş müydünüz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir